عشق ورزی به کودک

ساخت وبلاگ
چکیده : ایجاد خاطرات مثبت با کودکان اهمیت دارد در تحقیقات دانشگاه دوک، واکنش کودکان مهدکودکی و پیش دبست... با عنوان : عشق ورزی به کودک بخوانید :

ایجاد خاطرات مثبت با ان اهمیت دارد

در تحقیقات دانشگاه دوک، واکنش کودکان مهدکودکی و پیش دبستانی به کلمه ی "عشق" مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس این پژوهش، کودکان 3 تا 4 ساله برای ابراز دوست داشتنن و عشق خود را با اشکالی مثل "قلب" و "بچه" نشان می دهند. هرچه کودک رشد کرده و به سنین بلوغ نزدیک می شود، با حرکاتی همچون "بغل کردن"، "کمک کردن" و "بوسه زدن" علاقه ی خود را نشان می دهد. نتایج این تحقیقات نشان می دهد ابراز علاقه ی والدین به کودکان و ایجاد خاطرات مثبت و خوشایند با آنها می تواند در مدل سازی نگرش آنها به عشق و دوست داشتن نیز تاثیر داشته باشد.

هرچه عشق بیشتری به فرزندان خود بد، ذهن آنها رشد بیشتری خواهد کرد

عشق ورزیدن به کودک، در آغوش گرفتن او، بوسه زدن، لبخند زدن و توجه مثبت و بی قید و شرط به او، بازی دسته جمعی با خانواده و هر نوع تغذیه ی روحی کودک می تواند در رشد مغز او موثر باشد. فراتر از نیازهای اساسی انسان به آب ، غذا و مسکن، عشق ورزیدن به کودکان نه تنها آنها را در زندگی آینده شان شادتر می کند، بلکه در موفقیت آنها تاثیر دارد. اندازه ی مغز انسان در مقایسه با سایر گونه ها و موجودات در رسیدن به موفقیت او موثر است. مغز انسان در واکنش به عشق ورزی قابلیت رشد و محافظت از او دربرابر گزند و خطرات را دارد.

مغز انسان بر اساس عشق ورزی سیم کشی شده است

دانشمندان معتقدند، نه تنها عشق ورزی به کودکان در رشد مغزی آنها موثر است، بلکه صحبت راجع به موضوع دوست داشتن با آنها در افزایش توانایی کلامی، درک عاطفی و ارتباط اجتماعی آنها موثر است. موضوعاتی که والدین می توانند درباره ی آنها با کودکان خود صحبت کنند می تواند شامل موضوعات زیر باشد:

- صحبت از تجربیات و مشاهدات شخصی در مورد موضوعات مهم زندگی بدون آنکه قضاوت شخصی والدین در آن دخیل باشد.

- صحبت درباره ی احساسی که کودک نسبت به مسائل مختلف دارد. در ادامه  راههاي كمك به كودك در بيان احساسات را مطالعه کنید.

- پاسخ دادن به سوالات بیشماری که در ذهن کودک موج می زند.

- فضا دادن برای کشف برخی موضوعات به صورت انفرادی توسط کودک.

ایجاد ارتباط موثر با کودک باعث می شود حس پذیرش، اعتماد به نفس و توانایی برای رسیدن به موفقیت و حل مشکلات شخصی در او افزایش یابد. بنابراین با عشق ورزی به کودکان خود می توانید تاثیر بسزایی در رشد ذهن و ایجاد ارتباط موثر با آنها داشته باشید.

هنرعشق ورزی به کودک

پسندها (0)

شما اولین هوادار باشید!

❀Amarylliss❀...
ما را در سایت ❀Amarylliss❀ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 19 تاريخ : جمعه 22 دی 1396 ساعت: 21:03